Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 11 - 13, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | Score | ||
| Oksana Gertova Moscow, RUS |
5 | 5 | |||
| Crystal Webster Calgary, AB |
8 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Oksana Gertova
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Crystal Webster
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 8.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Oksana Gertova
Crystal Webster
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















