Manitoba Scotties
Curling Scores
Manitoba Scotties
Jan 10 - 14, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jennifer Jones Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 8 | ||||
| Alyssa Calvert Carberry, MB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jennifer Jones
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.54 |
| PA/G: | 5.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Alyssa Calvert
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 6.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jennifer Jones
Alyssa Calvert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















