Boundary Ford Curling Classic
Curling Scores
Boundary Ford Curling Classic
Nov 22 - 25, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kristen Streifel Swift Current , SK |
0 | 0 | 3 | 2 | 3 | 1 | X | X | X | X | 9 | |||
| Marla Sherrer Lacombe, AB |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kristen Streifel
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Marla Sherrer
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kristen Streifel
Marla Sherrer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kristen Streifel | ||
| Marla Sherrer | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















