Curling Scores
Alberta Scotties
Jan 25 - 29, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
![]() |
2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | X | 10 | ||
| Casey Scheidegger Lethbridge, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shannon Kleibrink
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Casey Scheidegger
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.89 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Shannon Kleibrink
Casey Scheidegger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















