Curling Scores
Swiss Curling League
Jan 13 - Feb 5, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Benno Arnold Basler, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
| Pascal Hess Train, SUI |
![]() |
0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 7 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Benno Arnold
| Games: | 15 |
| Record: | 3W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 8.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Pascal Hess
| Games: | 15 |
| Record: | 9W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Benno Arnold
Pascal Hess
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















