Curling Scores
World Men's Curling Championship
Mar 31 - Apr 8, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| China Liu, R |
![]() |
2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | ||
| Czech Republic Snitil, J |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
China
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Czech Republic
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 5.81 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
China
Czech Republic
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| China | ||
| Czech Republic | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















