Curling Scores
KW Fall Classic
Sep 20 - 23, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ginger Coyle Dundas, ON |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | |||
| Kristy Russell Shelburne, ON |
![]() |
0 | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ginger Coyle
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Kristy Russell
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 5.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ginger Coyle
Kristy Russell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ginger Coyle | ||
| Kristy Russell | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















