Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Sep 27 - 30, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Penny Shantz Vernon, BC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
| Roberta Kuhn Vernon, BC |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Penny Shantz
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.38 |
| PA/G: | 12.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Roberta Kuhn
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Penny Shantz
Roberta Kuhn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















