Curling Scores
Valley First Crown of Curling
Oct 19 - 22, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yilun Jiang Harbin, CHN |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Roberta Kuhn Vernon, BC |
![]() |
3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yilun Jiang
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Roberta Kuhn
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yilun Jiang
Roberta Kuhn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Yilun Jiang | ||
| Roberta Kuhn | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















