Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 11 - 13, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Oksana Gertova Moscow, RUS |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Mary-Anne Arsenault Halifax, NS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Oksana Gertova
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Mary-Anne Arsenault
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Oksana Gertova
Mary-Anne Arsenault
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















