Curling Scores
USA Junior Womens Championship
Jan 26 - Feb 2, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Minnesota Christensen, C |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6 | X | 10 | |||||
| Pennsylvania Anderson, S |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Minnesota
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.33 |
| PA/G: | 4.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Pennsylvania
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Minnesota
Pennsylvania
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Minnesota | ||
| Pennsylvania | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















