Curling Scores
Manitoba Scotties
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Stacey Fordyce Brandon, MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 7 | ||
| Cathy Overton-Clapham Winnipeg, MB |
0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stacey Fordyce
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.54 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Cathy Overton-Clapham
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Stacey Fordyce
Cathy Overton-Clapham
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















