Curling Scores
Saskatchewan Scotties
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Michelle Englot Regina, SK, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Amber Holland Regina, SK |
![]() |
1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michelle Englot
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Amber Holland
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 5.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Michelle Englot
Amber Holland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Michelle Englot | ||
| Amber Holland | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















