Curling Scores
Molson Canadian Men's Tankard
Jan 30 - Feb 3, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Adam MacDonald Woodstock, NB |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Zack Eldridge Oromocto, NB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam MacDonald
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.50 |
| PA/G: | 8.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Zack Eldridge
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 5.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Adam MacDonald
Zack Eldridge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Adam MacDonald | ||
| Zack Eldridge | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















