TBaytel Mens Major League of Curling
Curling Scores
TBaytel Mens Major League of Curling
Oct 1 - Jan 28, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bryan Burgess Thunder Bay, ON |
0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | |||
| Gary Weiss Thunder Bay, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bryan Burgess
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Gary Weiss
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bryan Burgess
Gary Weiss
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Bryan Burgess | ||
| Gary Weiss | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















