Ken Kurbis Galaxy Bonspiel
Curling Scores
Ken Kurbis Galaxy Bonspiel
Nov 6 - 9, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Madams Winnipeg, MB |
X | 1 | 1 | |||||||||
| Scott Ramsay Winnipeg, MB |
X | 6 | 6 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Madams
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 22.22 |
| PA/G: | 22.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scott Ramsay
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 21.82 |
| PA/G: | 22.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.83 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scott Madams
Scott Ramsay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Scott Madams | ||
| Scott Ramsay | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















