Dave Jones Stanhope Simpson Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Stanhope Simpson Mayflower Cashspiel
Nov 19 - 22, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Sven Michel Adelboden, SUI |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 7 | |||
| Stuart Thompson Halifax, NS |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sven Michel
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 5.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Stuart Thompson
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sven Michel
Stuart Thompson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















