Molson Cash Spiel
Curling Scores
Molson Cash Spiel
Nov 27 - 29, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cory Christensen Duluth, MN |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | ||||
| Krista McCarville Thunder Bay, NONT |
![]() |
0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cory Christensen
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Krista McCarville
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.50 |
| PA/G: | 3.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.80 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cory Christensen
Krista McCarville
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Cory Christensen | ||
| Krista McCarville | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















