NS Scotties - Open Qualifier
Curling Scores
NS Scotties - Open Qualifier
Dec 11 - 13, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Colleen Pinkney Truro, NS |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Jocelyn Nix Kentville, NS |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Colleen Pinkney
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jocelyn Nix
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Colleen Pinkney
Jocelyn Nix
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















