Alberta Boston Pizza District B
Curling Scores
Alberta Boston Pizza District B
Jan 2 - 4, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Rick Phillips Red Deer, AB |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Mike Libbus Black Diamond, AB |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rick Phillips
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Mike Libbus
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.18 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rick Phillips
Mike Libbus
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Rick Phillips | ||
| Mike Libbus | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone (Photo: World Curling / Stephen Fisher) arrived in Utah for the 2026 LGT World Men's Curling Championship with two goals -- to win gold and to send EJ Harnden into retirement as a world champion.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















