Northern Ontario Scotties
Curling Scores
Northern Ontario Scotties
Jan 20 - 24, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Krista McCarville Thunder Bay, NONT |
0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | |||
| Laura Payne North Bay, NONT |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krista McCarville
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.69 |
| PA/G: | 3.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Laura Payne
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 8.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Krista McCarville
Laura Payne
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Krista McCarville | ||
| Laura Payne | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















