Viterra Spring Berth Bonspiel
Curling Scores
Viterra Spring Berth Bonspiel
Mar 18 - 20, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Steen Sigurdson Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 2 | 4 | 0 | 1 | X | 7 | ||||||
| Dean North Carman, MB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steen Sigurdson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 5.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Dean North
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 13.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steen Sigurdson
Dean North
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















