Korean National Championship
Curling Scores
Korean National Championship
Apr 23 - 29, 2016
|
| Draw Apr 24 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Ji Suk Kim JeonBuk, KOR |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
| Su ji Kim Chooncheon, KOR |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ji Suk Kim
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.18 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Su ji Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ji Suk Kim
Su ji Kim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















