Goldline Saskatchewan Players Championship
Curling Scores
Goldline Saskatchewan Players Championship
Jan 6 - 8, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Comfort Wadena, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Shawn Joyce Saskatoon, SK |
0 | 2 | 3 | 1 | 2 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Comfort
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Shawn Joyce
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scott Comfort
Shawn Joyce
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















