Nova Scotia Deloitte Tankard
Curling Scores
Nova Scotia Deloitte Tankard
Jan 24 - 29, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Stuart Thompson Dartmouth, NS |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | X | 12 | |||
| Mike Flemming Halifax, NS |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stuart Thompson
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.72 |
| PA/G: | 6.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Mike Flemming
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.25 |
| PA/G: | 8.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Stuart Thompson
Mike Flemming
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Stuart Thompson | ||
| Mike Flemming | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















