BC belairdirect Mens Provincials
Curling Scores
BC belairdirect Mens Provincials
Feb 8 - 12, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jeff Guignard Vancouver, BC |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
| Mike Moss Richmond, BC |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jeff Guignard
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.83 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Mike Moss
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 5.31 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeff Guignard
Mike Moss
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jeff Guignard | ||
| Mike Moss | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















