Scotties Pre-Qualifier
Curling Scores
Scotties Pre-Qualifier
Feb 16 - 18, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Nunavut Chislett, G |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | X | 6 | |||
| New Brunswick Adams, M |
![]() |
2 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nunavut
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.60 |
| PA/G: | 13.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
New Brunswick
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nunavut
New Brunswick
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Nunavut | ||
| New Brunswick | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















