Lakeshore Curling Club Cashspiel
Curling Scores
Lakeshore Curling Club Cashspiel
Sep 21 - 24, 2017
|
| Draw Sep 22 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Paul Dexter Halifax, NS |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 5 | |||
| Greg Power Halifax, NS |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Paul Dexter
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 4.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Greg Power
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Paul Dexter
Greg Power
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














