Balmoral Harvest Junior Mens Classic
Curling Scores
Balmoral Harvest Junior Mens Classic
Sep 22 - 24, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mark Taylor Calgary, AB |
2 | 1 | 3 | 2 | 0 | 3 | X | 11 | ||||
| Calder Fadden Fort McMurray, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mark Taylor
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Calder Fadden
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.92 |
| PA/G: | 15.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mark Taylor
Calder Fadden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















