CCT Mixed Doubles Cup Geising
Curling Scores
CCT Mixed Doubles Cup Geising
Oct 26 - 29, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matulova/Moravcik Bratislava, SVK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 1 | |||
| Wang/Ba Harbin, CHN |
![]() |
4 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matulova/Moravcik
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.38 |
| PA/G: | 11.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Wang/Ba
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.33 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matulova/Moravcik
Wang/Ba
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














