Northern Ontario Scotties
Curling Scores
Northern Ontario Scotties
Jan 10 - 14, 2018
|
| Draw Jan 12 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Krista McCarville Thunder Bay, NONT |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Bella Croisier Sudbury, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krista McCarville
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.28 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Bella Croisier
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.53 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Krista McCarville
Bella Croisier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















