USA Junior Mens National Championship
Curling Scores
USA Junior Mens National Championship
Jan 27 - Feb 3, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Andrew Stopera Briarcliff Manor, NY |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | ||
| Timothy Hodek Fairdale, ND |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrew Stopera
| Games: | 11 |
| Record: | 11W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 2.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.69 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Timothy Hodek
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.80 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Andrew Stopera
Timothy Hodek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















