USA Mens Club National Championship
Curling Scores
USA Mens Club National Championship
Feb 10 - 17, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Lyle Sieg Seattle, WA |
0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 9 | ||||
| Chad Roberts Detroit, MI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lyle Sieg
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Chad Roberts
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.13 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lyle Sieg
Chad Roberts
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















