USA Mens Club National Championship
Curling Scores
USA Mens Club National Championship
Feb 10 - 17, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Justin McBride San Francisco, CA |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Al Gulseth Fargo, ND |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Justin McBride
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Al Gulseth
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.63 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Justin McBride
Al Gulseth
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















