English National Mens Curling Championship
Curling Scores
English National Mens Curling Championship
Feb 22 - 25, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Greg Dunn , ENG |
![]() |
4 | 0 | 5 | 0 | 5 | 0 | X | 14 | |||||
| Owen Rees , ENG |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Greg Dunn
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 4.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.93 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Owen Rees
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.76 |
| PA/G: | 15.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.15 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Greg Dunn
Owen Rees
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














