GSOC Tour Challenge Tier 2
Curling Scores
GSOC Tour Challenge Tier 2
Nov 6 - 11, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kelsey Rocque Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 5 | 10 | ||
| Kristen Streifel Regina, SK |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kelsey Rocque |
16 |
53 |
3.16 | 4.4 | 73% |
| 3: | Danielle Schmiemann |
16 |
59 |
2.60 | 3.7 | 80% |
| 2: | Rebecca Konschuh |
16 |
56 |
2.16 | 3.5 | 74% |
| 1: | Jesse Iles |
16 |
69 |
1.44 | 3.7 | 88% |
| TEAM TOTALS | 64 | 237 | 2.34 | 3.9 | 78% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kristen Streifel |
16 |
56 |
2.18 | 6.0 | 74% |
| 3: | Jolene Campbell |
16 |
60 |
2.40 | 4.0 | 80% |
| 2: | Carly Howard |
16 |
63 |
2.40 | 4.4 | 83% |
| 1: | Breanne Knapp |
16 |
74 |
1.26 | 3.3 | 94% |
| TEAM TOTALS | 64 | 253 | 2.06 | 4.4 | 83% | |
Shot Tracker: (All DRAWS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kelsey Rocque |
5 |
11 |
3.00 | 2.7 | 49% |
| 3: | Danielle Schmiemann |
6 |
24 |
2.00 | 3.9 | 84% |
| 2: | Rebecca Konschuh |
8 |
36 |
2.00 | 5.4 | 95% |
| 1: | Jesse Iles |
11 |
50 |
1.46 | 4.2 | 93% |
| TEAM TOTALS | 30 | 121 | 1.96 | 4.2 | 84% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kristen Streifel |
10 |
37 |
1.80 | 6.7 | 78% |
| 3: | Jolene Campbell |
10 |
43 |
2.00 | 4.7 | 90% |
| 2: | Carly Howard |
10 |
42 |
2.30 | 4.7 | 89% |
| 1: | Breanne Knapp |
14 |
64 |
1.28 | 3.6 | 93% |
| TEAM TOTALS | 44 | 186 | 1.80 | 4.8 | 88% | |
Shot Tracker: (All HITS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kelsey Rocque |
11 |
42 |
3.22 | 5.2 | 84% |
| 3: | Danielle Schmiemann |
10 |
35 |
2.96 | 3.7 | 77% |
| 2: | Rebecca Konschuh |
8 |
20 |
2.30 | 1.7 | 53% |
| 1: | Jesse Iles |
5 |
19 |
1.40 | 2.7 | 77% |
| TEAM TOTALS | 34 | 116 | 2.66 | 3.5 | 73% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kristen Streifel |
6 |
19 |
2.84 | 5.0 | 68% |
| 3: | Jolene Campbell |
6 |
17 |
3.08 | 2.8 | 63% |
| 2: | Carly Howard |
6 |
21 |
2.54 | 3.9 | 74% |
| 1: | Breanne Knapp |
2 |
10 |
1.00 | 1.7 | 100% |
| TEAM TOTALS | 20 | 67 | 2.64 | 3.7 | 72% | |
Event Statistics
Kelsey Rocque
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 8.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kristen Streifel
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.37 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kelsey Rocque
Kristen Streifel
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kelsey Rocque | ||
| Kristen Streifel | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















