Experience Curling Classic
Curling Scores
Experience Curling Classic
Nov 7 - 11, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steve Holdaway Montreal, QC |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Alek Bedard Montreal, QC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steve Holdaway
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Alek Bedard
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 5.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steve Holdaway
Alek Bedard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Steve Holdaway | ||
| Alek Bedard | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













