ISS WCT Atlas Mixed Doubles Lodz
Curling Scores
ISS WCT Atlas Mixed Doubles Lodz
Nov 29 - Dec 2, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Palancsa/Kiss Budapest, HUN |
1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | X | 8 | |||
| Pluta/Cesarz Gliwice, POL |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Palancsa/Kiss
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 5.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Pluta/Cesarz
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.53 |
| PA/G: | 9.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Palancsa/Kiss
Pluta/Cesarz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














