USA Five and Under National Championship
Curling Scores
USA Five and Under National Championship
Feb 22 - 24, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dawn Swanson Madison, WI |
1 | X | 1 | |||||||||
| Kinnan Stauber Duluth, MN |
0 | X | 0 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dawn Swanson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 9.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Kinnan Stauber
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dawn Swanson
Kinnan Stauber
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











