New Zealand Winter Games Mixed Doubles
Curling Scores
New Zealand Winter Games Mixed Doubles
Aug 27 - 30, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maurino/Gallo Pinerolo, ITA |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Thompson/Hood Naseby, NZL |
![]() |
1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maurino/Gallo
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.41 |
| PA/G: | 14.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Thompson/Hood
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Maurino/Gallo
Thompson/Hood
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














