Goldline US Open of Curling - Contender Round
Curling Scores
Goldline US Open of Curling - Contender Round
Sep 13 - 15, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brandon Corbett Rochester, NY |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 5 | ||
| Craig Nicko Blaine, MN |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brandon Corbett
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Craig Nicko
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.71 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brandon Corbett
Craig Nicko
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brandon Corbett | ||
| Craig Nicko | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















