The Good Times Bonspiel
Curling Scores
The Good Times Bonspiel
Sep 20 - 22, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Chad Dahlseide Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Daylan Vavrek Sexsmith, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chad Dahlseide
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.11 |
| PA/G: | 11.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Daylan Vavrek
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.80 |
| PA/G: | 4.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Chad Dahlseide
Daylan Vavrek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















