Cora Breakfast & Lunch Grande Prairie Cash Spiel
Curling Scores
Cora Breakfast & Lunch Grande Prairie Cash Spiel
Oct 11 - 13, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Webb Peace River, AB |
WIN | W | ||||||||||
| Jeff Ginter , AB |
LOSS | L | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Webb
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 16.00 |
| PA/G: | 16.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Jeff Ginter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 11.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scott Webb
Jeff Ginter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Scott Webb | ||
| Jeff Ginter | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















