WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Oct 17 - 20, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ocker/Kapp Fuessen, GER |
![]() |
3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 8 | ||
| Engler/Hefti , SUI |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ocker/Kapp
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Engler/Hefti
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.50 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ocker/Kapp
Engler/Hefti
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














