WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Oct 17 - 20, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Iseli/Iseli , SUI |
![]() |
0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Schoepp/Harsch Garmisch-Partenkircken, GER |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Iseli/Iseli
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Schoepp/Harsch
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.22 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Iseli/Iseli
Schoepp/Harsch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















