Medicine Hat Charity Classic
Curling Scores
Medicine Hat Charity Classic
Oct 18 - 21, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sherry Just Saskatoon, SK |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 2 | |||||
| Lorraine Schneider Regina, SK |
![]() |
4 | 1 | 0 | 0 | 5 | X | 10 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sherry Just
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Lorraine Schneider
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.54 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sherry Just
Lorraine Schneider
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sherry Just | ||
| Lorraine Schneider | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















