Airdrie U15 Junior Spiel
Curling Scores
Airdrie U15 Junior Spiel
Nov 8 - 10, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| CJ Jackson Lacombe, AB |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
| Claire Comeillie , AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
CJ Jackson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Claire Comeillie
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
CJ Jackson
Claire Comeillie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













