World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel

Nov 8 - 10, 2019
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Alex Claggett
Airdrie, AB
     0  1  0  0  0  2  3  X  6  
Rachel Jacques
Edmonton, AB
   1  0  2  1  3  0  0  X  7  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Alex
Claggett
Third:
No Photo
Teaghan
Canty-Sapak
Second:
No Photo
Brooke
Maffitt
Lead:
No Photo
Moira
Marshall
Skip:
Player Photo
Rachel
Jacques
Third:
Player Photo
Cameron
Kuzma
Second:
Player Photo
Sydney
Libbus
Lead:
No Photo
Kaitlyn
Zeiler

Event Statistics

Alex Claggett
Games: 5  
Record: 1W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.50  
PA/G: 12.50  
Hammer Efficiency: 0.29  
Steal Defense: 0.29  
Force Efficiency: 0.25  
Steal Efficiency: 0.33  
Rachel Jacques
Games: 5  
Record: 2W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.97  
PA/G: 8.79  
Hammer Efficiency: 0.27  
Steal Defense: 0.44  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.35  

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑