World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Junior Men's Qualifier #2

Nov 22 - 24, 2019
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
Max Grabowski
Eveleth, MN
     0  1  0  0  0  0  0  X      1  
Daniel Casper
Briarcliff Manor, NY
   0  0  1  1  2  1  2  X      7  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Fourth:
No Photo
Bryce
Wainio
Skip:
No Photo
Max
Grabowski
Second:
No Photo
Austin
Harvey
Lead:
No Photo
Isaac
Bernier
Skip:
No Photo
Daniel
Casper
Third:
No Photo
Marius
Kleinas
Second:
No Photo
Sam
Willertz
Lead:
No Photo
Benjamin
Grady

Event Statistics

Max Grabowski
Games: 4  
Record: 0W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 1.85  
PA/G: 8.52  
Hammer Efficiency: 0.00  
Steal Defense: 0.53  
Force Efficiency: 0.67  
Steal Efficiency: 0.10  
Daniel Casper
Games: 4  
Record: 4W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.62  
PA/G: 3.45  
Hammer Efficiency: 0.33  
Steal Defense: 0.07  
Force Efficiency: 0.67  
Steal Efficiency: 0.60  

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑