World Curling Report

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

USA Junior Men's Qualifier #2

Nov 22 - 24, 2019
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
Daniel Murray
Bemidji, MN
   0  0  1  1  0  2  0  X      4  
Kevin Tuma
St. Paul, MN
     1  2  0  0  1  0  3  X      7  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Daniel
Murray
Third:
No Photo
Aidan
Oldenburg
Second:
No Photo
Seth
Solo
Lead:
No Photo
Shawn
Quello
Skip:
Player Photo
Kevin
Tuma
Third:
No Photo
Samuel
Clasen
Second:
Player Photo
Michael
Mattson
Lead:
No Photo
Sidney
Harris

Event Statistics

Daniel Murray
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 5.16  
PA/G: 6.13  
Hammer Efficiency: 0.25  
Steal Defense: 0.33  
Force Efficiency: 0.78  
Steal Efficiency: 0.21  
Kevin Tuma
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.00  
PA/G: 8.40  
Hammer Efficiency: 0.25  
Steal Defense: 0.38  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.42  

Curling Scores

W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Muirhead Final
Team Scheidegger (8)
Fleury Final
Wrana (8)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Wed, Dec 11 -- 8:30pm NT
Koe Final
Paterson (5)
Gushue Final
Dunstone (7)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑